Zdjęcie zostało zrobione w Czytelni olkuskiej Biblioteki. Przy niewielkim, szklanym stoliku stoją dwa kolorowe fotele – zielony i czerwony. Na fotelu czerwonym siedzi kobieta, trzyma w rękach zapisane kartki. Po drugiej stronie, w fotelu zielonym siedzi mężczyzna w okularach.

My z Olkusza – spotkanie z prof. Dariuszem Rozmusem

28 września 2023 r. odbyło się pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie organizowane przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu w ramach projektu MY Z OLKUSZA.

Tym razem o sobie, swojej pracy, pasjach i zainteresowaniach opowiadał prof. dr hab. Dariusz Rozmus – wybitny archeolog i badacz, którego ostatnie odkrycia archeologiczne na Bukowej Górze  w Dąbrowie Górniczej można bez wątpienia uznać za przełomowe. Pan profesor pracuje również na stanowisku starszego kustosza działu archeologii w Muzeum Miejskim „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej. Jest także wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim i w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu.

Wśród licznych zainteresowań i w działalności archeologicznej  Prof. Rozmusa ważne miejsce zajmują początkami górnictwa i hutnictwa srebra i ołowiu na ziemiach polskich oraz ochrona miejsc związanych z kulturą żydowską, a zwłaszcza badania cmentarzy i synagog żydowskich.

My z Olkusza to cykl spotkań z osobami, które pochodzą z Olkusza, bądź są ze Srebrnym Miastem związane i mają swoje niezwykłe pasje. Bohaterowie naszego cyklu będą opowiadać o sobie, swoich zainteresowaniach, doświadczeniach oraz  pomysłach na realizacje marzeń.


Drukuj