Zdjęcie przedstawia mężczyznę siedzącego w czerwonym fotelu. Obok niego stoją trzy osoby z książkami w ręku. Mężczyzna w fotelu składa w nich swoje podpisy.

Spotkanie autorskie z Filipem Springerem

22 września 2023 roku, czytelnicy olkuskiej Biblioteki mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z pisarzem i fotografem - Filipem Springerem.

Filip Springer jest autorem wielu cykli reporterskich oraz książek, m.in. „Miedzianka. Historia znikania”, „Wanna z kolumnadą”, „13 pięter”, „Miasto Archipelag”, „Źle Urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u”” ,“Mein Gott, jak pięknie”. Stypendysta Narodowego Centrum Kultury, Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego i Miasta Stołecznego Warszawy. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w Polsce (NIKE, Nagroda Literacka Gdynia, Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego). Jego książki tłumaczone są na angielski, niemiecki, rosyjski, czeski i węgierski, w przygotowaniu jest także tłumaczenie na chiński. Współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie, jest pomysłodawcą i współtwórcą Szkoły Ekopoetyki, współtwórcą festiwalu literackiego MiedziankaFest i Miedzianka po drodze.

Podczas spotkania, Springer opowiadał o swojej drodze do pozostania pisarzem i fotografem oraz o inspiracjach, które towarzyszą jego twórczości. Opowiedział również o swoich doświadczeniach związanych z pisaniem, fotografowaniem  oraz tworzeniem podcastów. Autor w swojej twórczości stara się ukazać różne perspektywy i pokazać, jak zmienia się nasze otoczenie.

Filip Springer chętnie odpowiadał na pytania uczestników spotkania, dzieląc się swoimi poglądami na tematy, które porusza w swoich reportażach.

Spotkanie z Filipem Springerem było świetną okazja do poznania autora i bliższego przyjrzenia się jego twórczości. Spotkanie było zarówno inspirujące, jak i pouczające dla wszystkich zainteresowanych reportażem i współczesnymi problemami społeczno-urbanistycznymi.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki w Małopolsce w roku 2023”, realizowanego przy wsparciu finansowym Instytutu Książki.


Drukuj