Konkurs „Żywy Obraz” rozstrzygnięty

W piątek 5 kwietnia 2024, w Starostwie Powiatowym w Olkuszu zostały oficjalnie ogłoszone i wręczone nagrody laureatom powiatowego konkursu dla dzieci i młodzieży pn. „Żywy Obraz”. W wydarzeniu, oprócz nagrodzonych, uczestniczyli także rodzice i nauczyciele, którzy z niecierpliwością oczekiwali na oficjalne ogłoszenia wyników. Rangę uroczystości nadała obecność Starosty Olkuskiego Bogumiła Sobczyka, który wręczył nagrody młodym artystom.

Na konkurs wpłynęły łącznie 22 dzieła od uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Powiatu Olkuskie. Wszystkie prace, pełne kreatywności i innowacyjnych pomysłów, poddane zostały szczegółowej ocenie przez komisję konkursową. W skład komisji wchodzili: Iwona Pieniążek z Galerii BWA, artystka Anna Płachecka-Śniadach, Magdalena Sołtysik – Dyrektor Wydziały Polityki Społecznej i Promocji, Jan Książek - Dyrektor Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa oraz Doradca ds. Klimatu i Środowiska, Łukasz Zarzycki. Ocena odbyła się na najwyższym poziomie, zgodnie z kryteriami zawartymi w regulaminie konkursu. Dodajmy, że na laureatów czekały atrakcyjne nagrody w postaci roweru za miejsce pierwsze, za miejsce drugie hulajnogi i deskorolki za miejsce trzecie oraz słuchawki bezprzewodowe dla wyróżnionych.

Oto laureaci konkursu pn. „Żywy Obraz”:

I miejsce – Piotr Wąs

II miejsce – Julia Grabowska

III miejsce – Maya Kozłowska  i Patryk Kyzioł

Wyróżnienia otrzymali: Kacper Mucha, Jan Chmist i Amelia Barczyk.

Wydarzenie, pełne emocji i artystycznego ducha, nie tylko promuje kulturę i sztukę wśród młodego pokolenia, ale także inspiruje do działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego i promowania ekologii poprzez tworzenie dzieł sztuki między innymi z materiałów z odzysku.


Obraz3


 


Drukuj