VIII edycja programu proekologicznego "Zostań bartnikiem, ratuj pszczoły"

W ramach ósmej edycji programu proekologicznego "Zostań bartnikiem, ratuj pszczoły", Powiat Olkuski rozdysponował 100 uli wśród lokalnych pszczelarzy. Akcja, mająca na celu ochronę i wsparcie populacji pszczół, kluczowych dla naszego ekosystemu, odniosła po raz kolejny sukces, przyciągając szerokie grono entuzjastów pszczelarstwa i ekologii.

Program "Zostań bartnikiem, ratuj pszczoły" skierowany jest do mieszkańców Powiatu Olkuskiego, zarówno doświadczonych pszczelarzy, jak i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pszczelarstwem. Dzięki zrównoważonemu podejściu, połowa dostępnych uli trafiła do zaawansowanych stażem miłośników pszczelarstwa, a druga połowa została przyznana nowicjuszom, którzy otrzymali również zestaw startowy, ułatwiający pierwsze kroki w hodowli pszczół.

Organizatorzy programu, wraz z obietnicą kontynuacji akcji w przyszłym roku, wyrażają głęboką nadzieję, że dzięki wspólnym wysiłkom pszczelarstwo w regionie będzie nadal się rozwijać, a pszczoły będą mogły cieszyć się zdrowiem.

- Jesteśmy dumni, że możemy wspierać nasze lokalne ekosystemy i społeczność przez takie inicjatywy. Pszczoły są niezastąpione dla naszego środowiska, a my z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje programu - podkreśla Starosta Bogumił Sobczyk.

Akcja "Zostań bartnikiem, ratuj pszczoły" stanowi istotny wkład w globalne starania na rzecz ochrony pszczół, niezbędnych w procesach zapylania i produkcji żywności. Poprzez edukację, wsparcie i praktyczne działania, Powiat Olkuski udowadnia, że lokalne inicjatywy mogą mieć ogromny wpływ na globalne dobro, jednocześnie wzbogacając i integrując lokalną społeczność.


Drukuj