Wtorek, 16-07-2024
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Flaga Polski
Kamil Konieczniak&Moonrise - Live in the Netherlands Fot. kadr z filmu

Muzyka na Szóstkę: Progresywne pejzaże Kamila Konieczniaka&Moonrise

Kamil Konieczniak jest twórcą i liderem zespołu muzycznego Moonrise, polskiego projektu, który cieszy się uznaniem na światowej scenie neo-progresywnej. Kamil, multiinstrumentalista, kompozytor i producent muzyczny, pochodzi z Klucz, miejscowości położonej w południowej Polsce między Krakowem a Katowicami, tuż obok Pustyni Błędowskiej. Jego muzyczna podróż z Moonrise rozpoczęła się w 2008 roku i od tego czasu wydał kilka albumów, które przyniosły mu międzynarodowe uznanie.

Afront - okładka

AFRONT, czyli kultura przez duże A

Słowo wstępu. Poniższy tekst o Fundacja Kultury AFRONT z siedzibę w Bukownie ukazał się pierwotnie w roku 2020 w Polonijnym „Express. The Australian-Polish Magazine”. Mamy rok 2023. Od tego czasu trochę się zmieniło, między innymi to, że obecny Zarząd Powiatu w Olkuszu współpracuje z Fundacją wspierając wydawane przez nich publikacje, doceniając pasje i zaangażowanie członków Fundacji w promowaniu naszego regionu w Polsce i świecie poprzez kulturę. Potwierdzeniem tego niech będą słowa wicestarosty Pauliny Polak.

Zdjęcie Zespołu Małe Zedermianki na olkuskim rynku

„Małe Zedermianki” - duma nas wszystkich

Zespół folklorystyczny „Małe Zedermianki”, to projekt kulturalny realizowany przez Stowarzyszenie “Zederman”, pod przewodnictwem prezes Doroty Mosurek, przy Szkole Podstawowej w Zedermanie i wsparciu dyrektora tej placówki Bożeny Polakiewicz oraz Julity Myszor - obecnie pełniącej funkcję dyrektora. Zespół pod tą nazwą istniał już w latach ’90 ubiegłego wieku, a w obecnym kształcie istnieje, po reaktywacji, od roku 2019. W jego skład wchodzą dzieci i młodzież w wieku od 6 do 15 lat, które pod opieką instruktorów: Beaty Nowak i Zbigniewa Rogóża, ćwiczą i doskonalą swoje umiejętności.

Menu

Wróć do początku strony