Wtorek, 16-07-2024
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Flaga Polski
Ekodoradca Łukasz Zarzycki

Ekodoradcy – ludzie, którzy podpowiedzą jak zmienić nasz świat na zdrowszy i tańszy

Ekodoradcy to specjaliści, którzy działają w całym województwie małopolskim, w tym oczywiście i w powiecie olkuskim. Ich głównym zadaniem jest wdrożenie działań zawartych w Regionalnym Planie Działań dla Klimatu i Energii oraz Małopolskim Programie Ochrony Powietrza. U nas doradcą ds. klimatu i środowiska jest Łukasz Zarzycki, pracujący w Wydziale Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Olkuszu. To od niego mieszkańcy powiatu olkuskiego mogą m.in. uzyskać informacje o wymianie starych pieców, termomodernizacji i instalacji odnawialnych źródeł energii.

Program ochrony środowiska dla Powiatu Olkuskiego na lata 2024-2027 wraz z prognozą oddziaływania na środowisko

Informujemy, iż do wglądu publicznego wyłożono „Program Ochrony Środowiska dla Powiatu Olkuskiego na lata 2024 – 2027 z perspektywą na lata 2028 – 2031 wraz z prognozą oddziaływania na środowisko”.

Prognoza oddziaływania na środowisko „Programu Ochrony Środowiska dla Powiatu Olkuskiego na lata 2024-2027 z perspektywą na lata 2028-2031”

Wykonawcą Prognozy oddziaływania na środowisko „Programu Ochrony Środowiska dla Powiatu Olkuskiego na lata 2024-2027 z perspektywą na lata 2028-2031” był zespół firmy ALBEKO z siedzibą w Opolu pod kierunkiem mgr inż. Beaty Podgórskiej.

Banner ilustrujący szkody łowieckie  ze zdjęciem odcisku kopyt na terenie upraw

Szkody łowieckie

Pomoc w przypadku wystąpienia szkód łowieckich.

Banner z grafiką z palcem wskazującym na ikony związane z ekologią

Program LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA

Starostwo Powiatowe w Olkuszu jest partnerem projektu LIFE-IP EKOMAŁOPLSKA Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego realizowanego przez Województwo Małopolskie.

Baner informacyjny akcji "Zostań bartnikiem ratuj pszczoły"

Zostań bartnikiem ratuj pszczoły

Proekologiczny program "Zostań Bartnikiem, ratuj pszczoły" realizowany jest w Powiecie Olkuskim od 2017 roku. 


Regulamin programu „Zostań bartnikiem, ratuj pszczoły”

Menu

Wróć do początku strony